ambulance bed bolt briefcase calendar chain chevron-left chevron-right clock-o commenting-o commenting comments diamond envelope-o envelope facebook feed flask globe group heart-o heart heartbeat hospital-o instagram leaf map-marker medkit phone quote-left quote-right skype star-o star tint trophy twitter user-md user youtube

Fizjoterapia Gdańsk

Paweł JendrzejewskiRehabilitacja

Rehabilitacja ortopedyczna i pourazowa

Celem rehabilitacji jest powrót do sprawności po przebytym urazie i unieruchomieniu, zabiegu ortopedycznym, operacji narządu ruchu, ale także przygotowanie pacjenta do planowanego zabiegu. Usprawnianie polega przede wszystkim na wyeliminowaniu bólu, poprawie ruchomości i stabilności oraz zwiększeniu siły mięśniowej.
Rehabilitacja ortopedyczna kierowana jest dla osób z problemami układu mięśniowo-szkieletowego takimi jak stany po:

 • endoprotezoplastyce stawu biodrowego/kolanowego
 • artroskopiach
 • operacjach kręgosłupa
 • złamaniach, skręceniach, zwichnięciach

Rehabilitacja ortopedyczna i pourazowa

Rehabilitacja sportowa

Najważniejszą rzeczą dla sportowca jest trening, dlatego powrót po przebytym urazie powinien być możliwe najszybszy, ale przede wszystkim bezpieczny. Rehabilitacja sportowa ma za zadanie doprowadzić zawodnika do pełnej sprawności, ale także przygotować fizycznie do podjęcia wysiłku bez obawy o odnowienie się kontuzji, dlatego do standardowej terapii włączanie są elementy treningu funkcjonalnego ukierunkowanego na daną dyscyplinę sportu.
Najczęstsze urazy sportowe:

 • przeciążenia mięśni i stawów
 • skręcenia, zwichnięcia stawów
 • naciągnięcia, zerwania mięśni
 • urazy kolan: rekonstrukcje więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek, skręcenia
 • urazy barku: uszkodzenia stożka rotatorów, zapalenia ścięgien

Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja neurologiczna

Zadaniem terapii neurologicznej jest pełne lub możliwie najlepsze przywrócenie funkcji utraconych w wyniku choroby, urazu lub incydentu związanego z ośrodkowym lub obwodowym układem nerwowym pacjenta, dlatego też głównym celem rehabilitacji neurologicznej jest powrót do samodzielności w życiu codziennym.
Rehabilitacja neurologiczna zalecana jest dla osób po przebytych:

 • wylewach i udarach
 • urazach mózgowo-czaszkowych/kręgosłupa
 • cieśń nadgarstka

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja kardiologiczna

Rehabilitacja kardiologiczna jest kompleksowym działaniem mającym na celu poprawę jakości życia pacjenta po przebytym incydencie kardiologicznym oraz prewencje dalszych chorób serca. Prowadzona rehabilitacja kardiologiczna ma na celu stopiowe wprowadzanie ćwiczeń fizycznych, których intensywność ustalana jest przez lekarza poprzez próbę wysiłkową. Aktywność fizyczna podjemowana przez pacjenta ma na celu poprawę funkcji układu krążenia, ograniczenie postępów choroby, zwiększenia wydolności organizmu, zmniejszenia masy ciała, poprawy zdrowia psychicznego, a w konsekwencji poprawę jakości i długości życia. Rehabilitacja wprowadzona pawinna być jak najszybciej po wyjściu pacjenta do domu i prowadzona pod ścisłą kontrolą lekarza celem kontroli układu sercowo-naczyniowego.
Pacjenci kwalifikujący się do rehabilitacji kardiologicznej to osoby po:

 • przebytych zawałach, ostrych zespołach wieńcowych
 • zabiegach kardiochirurgicznych (bypassy, wymiany zastawek, angioplastyce naczyń wieńcowych)

Rehabilitacja kardiologiczna

Rehabilitacja domowa

Forma terapii stworzona specjalnie dla potrzeb osób, które nie mają możliwości dotrzeć do gabinetu stacjonarnego. Kierowana jest głównie do pacjentów ortopedycznych mających problemy z poruszaniem się, po zabiegach endoprotezoplastyki lub osób w podeszłym wieku

Rehabilitacja domowa